Podstawowa Opieka Zdrowotna

Przychodnia Bemowo
 • Pon-Pt 08:00 – 20:00
 • Sobota 08:00 – 12:00

Napisz do nas

  Podstawowa Opieka Zdrowotna

  Podstawowa Opieka Zdrowotna to część systemu opieki zdrowotnej, który zapewnia Pacjentom świadczenia zdrowotne w przychodni lub w domu.

  Usługi w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej

  Lekarz rodzinny/Pediatra

  Lekarz rodzinny dba o zdrowie całej Twojej rodziny. Jest lekarzem pierwszego kontaktu, który kieruje na wizyty do innych specjalistów.

  Pielęgniarka

  Pielęgniarka POZ wykonuje zabiegi pacjentom, którzy złożyli do niej deklarację wyboru. Zabiegi, wykonuje na podstawie skierowań i zleceń od lekarzy pracujących w ramach umowy z NFZ.

  Materiał do badań diagnostycznych pobierany może zostać w domu pacjenta wyłącznie na zlecenie lekarza POZ, do którego zadeklarowany jest pacjent.

  Położna

  Położna POZ sprawuje kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczą i ginekologiczną nad kobietą oraz neonatologiczną – nad noworodkiem. Prowadzi edukację kobiet w ciąży, w tym kobiet w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowuje kobiety do porodu, opracowuje dla nich plan edukacji. Począwszy od 26 tygodnia ciąży aż do rozwiązania, sprawuje nad kobietą opiekę w formie wizyt odbywanych nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

  Ponadto opiekuje się noworodkiem do ukończenia przez niego 2 miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu – do 42 dnia po porodzie. Położna sprawuje opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia.